Flat Preloader Icon

Rodinný dům s ateliérem u vodopádu

Větší rodinný dům na rozlehlém pozemku. Soubor staveb zahrnuje rodinný dům, ateliér a garáž. 

Těžištěm rodinného domu je prostorný obývací pokoj s velkými akumulačními kamny na dřevo a výrazným prosklením do zahrady a nad hladinu přírodního koupacího jezírka. Z druhé strany na jezírko navazuje terasa sauny. Z obývacího pokoje do sauny si tak můžete doplavat :). Sauna je součástí domu nazvaného pracovně jako Ateliér, víceúčelový prostor pro uměleckou tvorbu a setkávání s přáteli. Středem ateliéru prochází krytá terasa, spojující ústřední část zahrady s odlehleji položeným ohništěm. Ateliér má fasádu i střechu krytou modřínovými prkny, působí tak kompaktním dojmem. Vzhled tak koresponduje s navrženými přírodními materiály. 

Prostorná garáž se zelenou střechou je z větší části zapuštěna pod  úroveň terénu. Neruší tak pohled na obytné stavby. Úroda z malého sadu a užitné zahrady se skladuje v zemi zapuštěném sklípku nedaleko kuchyně.

Garáž je navržena jako železobetonový monolit se zelenou střechou. Rodinný dům je s hybridní konstrukcí z části železobetonovou a z části dřevěnou, tvořenou skeletem z masivních lepených lomených nosníků v kombinaci s CLT panely. Fasáda je kryta modřínovými prkny, na střeše betonová střešní taška. Ateliér je navržen z přírodních materiálů s masivní dřevěnou konstrukcí cruck frame, se stěnami z balíků lisované slámy, fasáda i střecha jsou kryté modřínovými prkny.

Archites: architektonická studie, projekt pro stavební řízení, projekt přírodního jezírka; spolupráce: EcoPools UK